Jan Charamza narozen ve znamení lva2018-06-09T19:24:15+00:00

Kdo jsem

Chlap s nadhledem, co si užívá pohyb všeho druhu. Trenér a kouč Železné Koule, kavárenský povaleč, milovník horkého počasí, nepřítel extrémismu, občasný a vášnivý cestovatel, lingvista teoretik a do jisté míry pohodlí minimalista.

Co tak většinou dělám?

V současné době se věnuji skupinovým lekcím v gymu jménem Železná Koule v Praze. To je má základna. Najdete mě tam nejen obklopeného partou studentů, ale také při tréninku jeden na jednoho s mými soukromými studenty. Užívám si oboje a věnuji se primárně začátečníkům.

Kromě práce se studenty ŽK a mými “soukromkami” ještě vkládám čas a energii do jógy a akrojógy. V tom druhém jsem spíš takový víkendový jezdec. Moc rád občasně lezu po stěnách a na boulderu. Skáču v gymnastické tělocvičně na Hradčanech a pro zpestření zajdu blbnout na kaskadérské tréninky.

Mým druhým domovem je Bali, kde jsem přes rok žil a kde nyní pořádám pohybové akce. Zařídím ubytování, tréninkový i výletní program a vše další, co k tomu patří.

Začátky mé i tvé

Nějaký pohyb jsem měl od malička. Od pěti let Judo, později skejt a holky, poté posilovna a klasické split tréninky a experimenty, mezitím pauzy a nicnedělání. Věšení se na hrazdách tu a tamhle a do toho všechny ty kratochvíle, jako jsou brusle, lyže, plavání, curling a velmi vzácně běh.

Nyní je to všechno víceméně v rovnováze. Cvičím a flákám se. Zvedám těžké věci a protahuji se. Hýbu se rychle a pomalu. Zajímá mne vytrvalost i výbušnost. Síla a uvolnění. Jím zdravě i nezdravě. Medituji a vztekám se. Učím se a nebo čumím do zdi. Baví mě od všeho tak akorát. Ale s tím curlingem jsem si dělal prdel.

„Štěstí tvého života záleží na druhu tvých myšlenek.“ – Marcus Aurelius