Osobní trénink 2018-06-09T19:17:54+00:00

Stále na místě?

Se mnou se dáte do pohybu.

Aktivní odpočinek

Přemýšlíte o změně, nebo se o ni opakovaně pokoušíte. Z nějakého důvodu, který je pro vás důležitý se chcete začít hýbat. Priority v práci nebo doma vás ukotvily na delší čas k povinnostem a nebyl prostor věnovat se sobě, alespoň ne formou o které je nyní řeč. Běžný vzorec současného životního stylu většiny.

A stejně běžné jsou cesty, které lidé v takovém případě volí. Dají na doporučení přátel, nebo se sami rozhodnou a vrhnou se na nějaký sport. Začnou zdolávat překážkové tratě typu Spartan race, nebo koupí členství v posilovně. Někdy to vede k úspěšnému znovunabytí kondice, zdravějšího já, hezčí postavě a příjemnějším pocitům. A někdy ne.

Už jste slyšeli, že skočit z kancelářské židle střemhlav na běhání nebo cyklistiku je nesmysl, že se zraníte a celý stav ještě zhoršíte? Nebo že posilovat už tak přetížené svaly je cesta do pekel?  Že plavání, nebo jóga s hubnutím nepomůžou, nebo že kardio obecně je k ničemu? Slyšeli.
A čím déle se věnuji své práci, tím méně se mi chce podobná témata rozebírat.
Proč?

Protože

Posilování je efektivnější když jste v kondici – kardio.
Zranění při běhání předejdete, když budete pružní a ohební – strečink.
Rozsah při protahování získáte rychleji a bezpečněji, když budete silní – posilování.
A to všechno funguje jen když u toho vydržíte dostatečně dlouho – konzistence.
+
Dostatek energie na vše zmíněné vzejde ze správně nastaveného jídelníčku a odpočinku.

Nastavit vhodný poměr toho všeho zvládne dobrý kouč a pak záleží na tom, jak nás to baví, nebo jak jsme disciplinovaní. Jen pár jedinců k tomu má dostatek disciplíny. Ti ostatní potřebují k udržení potřebné motivace buďto rychle viditelné výsledky nebo zábavu. Ideálně obojí.

Testováno na lidech

Správné nastavní mysli a procesu je to, co sám žiji a co funguje. Tedy možnost komplexního pohybového rozvoje, zachování zábavy, nastavení udržitelného životního stylu a s tím spojenou absenci bolestí a nabytí sportovního vzhledu. Vše v rovnováze.
Je mi 35, mám dvě děti, svou práci, chutě na sladké, občasnou kocovinu a mraky zájmů. Posiluji, běhám, jezdím na bruslích, lezu po stěnách a chodím na slacklajně, blbnu v trávě, šlapu po horách a mám rád ferraty, protahuji ztuhlé tělo, cvičím venku na hrazdách, praktikuji jógu a dostatečně se válím, abych si od toho všeho odpočal. Nic mě nebolí, tkaničky si zavážu vestoje, můj pupek vstupuje do místnosti v pořadí až za hrudníkem, nemám problém vylézt na strom, vyskočit, nebo se kutálet, unesu svou holku, zvládnu být hlavou vzhůru a většinu sportů, co jsem nikdy nezkoušel se naučím poměrně rychle na uživatelskou úroveň.

A s vámi budu…

…dělat to samé. Spolupráce se mnou nespočívá ve dvou, nebo více návštěvách posilovny. Jde o komplexní sportovní péči a nastavení životního stylu. Vídat se budeme často a pravidelně. Dle vašich možností a preferencí se budeme věnovat rozličným aktivitám, které jsem zmínil výše a poskládáme je tak, aby byli optimálně nastaveny vůči vašim cílům a v souladu se současným stavem. Vším vás provedu a poskytnu potřebné vybavení. Vysvětlím vám jak se stravovat aniž byste se zbláznili, nebo trpěli a ukáži kam chodit pro inspiraci k vaření skvělých a zdravých jídel. Budete pohybově zdatní a naučíte se udržovat v kondici a bez bolestí. Bude to pestré, nenásilné a zábavné. Nejsem fitness trenér. Jsem parťák, kouč zdravého životního stylu a masér. Spolupracuji s lidmi, pro které je čas nejcennější komoditou a aktivity přizpůsobuji dle domluveného plánu tak, aby zapadly do programu a byly efektivní.

Chci spolupráci

Když budete zdraví a silní, budete tak i vypadat.

Nemusíš. Aktivity plánujeme společně a dle současné úrovně. Pokud máš hrůzu z výšek, nebo problém udržet se na hrazdě, nebudu tě v prvním týdnu nutit lézt po stěnách. Zda se tam časem dostaneme? Dost možná ano, sám to budeš chtít zkusit 🙂

Poslouchám co mi říkáš a přemýšlím nad tím, jak vyřešit tvou situaci. Někdy se vlastní představy liší od skutečné potřeby. Doporučím ti vhodné aktivity na míru a popíchnu tě k rozšíření komfortní zóny. Nutit tě do ničeho nebudu, nemusím. Navrhnu několik možností a ty sám rozhodneš kterou využijeme.

Tak to nejsi sám. Málokdy mě osloví atleti na vrcholu kariéry. Vlastně nikdy.

Aktivity plánuji tam, kde se pohybuješ, pakliže je to možné. Při spolupráci se mnou tě pozvu do svého domácího gymu, přijedu za tebou domů nebo tě vytáhnu do Alp. Já nejsem lektor spinningu a nepracuji za hodinovou odměnu, jsem tvůj průvodce sportem v režimu, který už máš nastavený. Pokud ti jde hlavně o maximální využití tvé Multisportky, nenajdeš u mě co hledáš.

Fitness centra si hlídají, zda jim tam nelezou externí trenéři. Domluvit se dá ale leccos, žádný strach.

Naučím tě stravovat se tak, abys nepotřeboval jídelníčky. Vážení jídla přenecháme jiným.

Cena se odvíjí od konkrétní domluvy. Roli hraje dlouhodobý plán aktivit, míst, která využijeme a čas, který společně strávíme. Vždy je to velmi individuální, každý má jiné potřeby. Ke kalkulaci ceny je nutná konzultace.

Ano, můžeš. Přidaná hodnota, kterou ti nabízím já je ve znalostech a zkušenostech s klienty všech sportovních úrovní a věkových kategorií. Už léta učím ostatní jak dýchat, jak se hýbat, odpočívat, protahovat se, sílit, zrychlit, zbavit se bolestí, spojit aktivity dohromady a postupovat rychle ke svým cílům.

Využíváme společně k práci váhu vlastního těla, externí zátěž v podobě činek a kettlebells, rehabilitační cviky, veškeré druhy strečinku, pohybové hry, postřehové hry, postupy na propojení hlavy a těla a sporty jako je právě lezení, šplh, hiking, běh, sprinty, jóga a další.

Jako bonus ve mě budeš mít dvorního maséra. A taky jsem vtipný, samozřejmě.

Ano. Je možné domluvit se na spolupráci ve dvou, nebo třech lidech. V takovém počtu jsem schopen udržet kvalitu mých služeb na potřebné úrovni.

Pravidelně také pořádám eventy s různým pohybovým, nebo zážitkovým zaměřením doma i v zahraničí, kde se počty účastníků liší. Mohu vzít celou tvou rodinu na ferraty, vybavit vás vším potřebným, naučit vás jak na to a provést vás celým tím super zážitkem.

Nebo vyrazíme v partě kámošů na Bali, kde vyzkoušíte teréní motorky v horách, surfování, nebo třeba potápění. Opět zařídím vše potřebné.

Brzy se objeví všechny pravidelné eventy i zde na webu.