Via Ferrata2018-07-14T21:06:51+00:00

Kopečky a koupačky, aneb

Via Ferrata víkend

Pohyb na čerstvém vzduchu v přírodě s hlavou vztyčenou, nikoliv zalomenou pohledem do mobilu. To jsou hlavní cíle výletu. Pro někoho příjemné protažení, pro druhého poměrně náročný fyzický výkon. Buď jak buď, vždy si to užijeme a za odměnu si dopřáváme koupačku v nádherných horských jezerech. S pravidelností starujeme směr hory, ať už Rakousko, Švýcarsko, Německo nebo Itálie (vždy upřesněno v konkrétním eventu). Přidej se a užij si víkend plný akce a legrace.

Nocleh

V kempu, nebo apartmánech. Nocleh si každý hradí sám podle vlastních preferencí. Možností je několik. Buďto pensiony v okolí, apartmány přímo v kempu, případně stan. Ceny se pohybují kolem 1500 Kč za osobu v apartmánu a často zahrnují snídani. Spaní ve stanu vyjde zhruba na 350 Kč. Každý si vybere. 

Doprava

Odvezu vás tam i zpět. Vyrážíme v sobotu ráno, po cestě můžete ještě dospávat a v poledne už jste na první ferratě. Poté koupačka a jídlo v libovolném pořadí. Ubytování se a večerní program dle nálady. Druhý den snídaně a druhá cesta, po které si dáme opět něco dobrého a hurá domů.

Strava

Záleží co máte rádi. Můžete se vybavit svačinami na celý víkend, nebo kombinovat domácí sváču s jídlem v restauracích. Určitě se v nějaké zastavíme a jídlo si zde koupíte v průměru za 12-15 eur. Pivo, ačkoliv my sportovci nepijeme, je za 3,5 eur.

Průběh a samotné lezení

Pokud není řečeno jinak, první ferratu zdoláme hned po příjezdu. Zabere nám tak tři hodiny a vyzkoušíme si na ní všechny fígle a postupy jak přežít. Na místě vám předám potřebnou výbavu a ukáži jak ji používat. Vysvětlím, jak se správně jistit, jak se zapírat a používat tělo k maximální efektivitě a úspoře energie. Poradím jak se pokud možno nezranit a také zbytečně nepřepínat svaly, které už mají i tak dost práce. Rozhýbání se na začátku a protažení na konci je samozřejmostí, však se tím živím, no ne? Pokud vás zajímá, jak se udržovat při sportu, kterému se třeba věnujete doma, velmi rád poradím, pomohu, ukážu. Long story short: budete se hýbat a bude vás to bavit 🙂

Průběh

Kapacita je 8 osob, kvůli zachování kvality a bezpečnosti.

Chcete li se rozhýbat a naučit se jak zdolávat ferraty různých obtížností s maximální efektivitou, vykoupat se v průzračných jezerech, užít si trochu srandy a zároveň se o nic nestarat, neplánovat a nemuset řešit, je tenhle výlet přesně pro vás.


Odvezu vás až na místo, postarám se o vybavení, naučím vás vše potřebné, provedu vás bezpečně skrz všechny cesty a poté vás přivezu zpět domů. V případě zájmu je možné předvést i mou schopnost míti kocovinu po dvou pivech. 

Rád poradím se cvičením jako takovým. Strečinkem, posilováním, pohybem a stravou. Volný čas, který bude k dispozici můžeme využít dle chuti. S někým děláme acroyogu, s dalšími řešíme protahování, případně probíráme jak podpořit trénink vhodným jídelníčkem. Cokoliv z mého repertoáru je v případě zájmu a času k dispozici.

Cena 3 170 Kč

za celý víkend

V ceně je zahrnuta doprava tam i zpět, vybavení a celý program.
Nezahrnuje nocleh a jídlo!